Jakich mężczyzn pragną kobiety?

Tak naprawdę każda kobieta zna ideał swojego wymarzonego mężczyzny, choć czasami nie zdaje sobie z tego sprawy. Być może nigdy się nad tym dłużej nie zastanawiała i nie potrafi wymienić cech mężczyzn, którzy wzbudzają w niej największe zainteresowanie, jednak podświadomie to właśnie z nimi spędza swój czas.

Każda kobieta lubi co innego i nie da się ogólnie powiedzieć, jaki typ mężczyzny jest ideałem dla kobiety, jednak do tej pory przeprowadzone sondaże pokazują, że jest szereg cech wspólnych, jakie cechują mężczyzn, do których najczęściej lgną kobiety.

Prawdziwy mężczyzna powinien być silny, dobrze zbudowany, stanowczy, pewny siebie, a także powinien dbać o swój wygląd.

Cechy charakteru idealnego mężczyzny

Większość kobiet przywiązuje sporą wagę do wykształcenia i umiejętności radzenia sobie w życiu. W cenie jest zaradność, która sprawia, że wybranek serca jest w stanie nie tylko załatwić wszystkie sprawy, lecz również sam naprawić cieknący kran, czy zamontować półkę. Dodatkowo żadna z kobiet przecież nie chce w razie komplikacji i problemów być zdaną tylko i wyłącznie na siebie.

Ważne jest także, by mężczyzna miał ciepły uśmiech, który poniekąd zapewnia o jego szczerości. Nie może również zabraknąć inteligencji i szczypty dobrego humoru. Mężczyzna musi być także miły i dobrze wychowany, czyli musi posiadać cechy, które powinien wynieść z domu.

Wygląd rzecz ważna

Większość z nas nie chce się do tego przyznać i stale powtarza, że liczy się charakter, lecz tak naprawdę sporą wagę przywiązujemy do wyglądu drugiej osoby. Co prawda wygląd spotkanego na ulicy mężczyzny nie zniechęci nas do rozmowy z nim, jednak zdecydowanie może zniechęcić do dania mu numeru telefonu, czy umówienia się na kawę. Oczywiście brak dobrej aparycji można jeszcze nadrobić elokwencją, jednak jeśli i tej cechy zabraknie, to taki delikwent nie ma co liczyć na wymarzoną randkę.

W pierwszej kolejności ważne jest, by mężczyzna był schludnie ubrany, posiadał zadbane dłonie, zdrowe zęby i ciągnął się za nim piękny zapach.

Przechodząc do cech, które są mniej zależne od faceta, to dla wielu kobiet ważne jest, by był on wysoki i dobrze zbudowany ale niekoniecznie musi systematycznie chodzić na siłownię. Dodatkowo ładna buzia i lekka opalenizna sprawią, że za takim mężczyzną obejrzy się niejedna kobieta.

Ale to co Polki cenią najbardziej, to poczucie bezpieczeństwa i wsparcie, jakie powinien dawać im mężczyzna. Bardzo często oczekują one od niego odpowiedzialności i chcą, by umiał on podejmować dojrzałe i w pełni świadome decyzje. Ważne jest także zaufanie, które raz nadwyrężone trudno będzie odbudować, więc wybranek serca musi znać granice i w żadnym wypadku nie może ich przekraczać. Musi on być również wierny i nie powinien obracać się za pierwszą lepszą napotkaną na ulicy spódniczką.

No i jeszcze kwestia uczuć. Choć większość kobiet nie chce się do tego otwarcie przyznać, to oczekuje od swoich mężczyzn ciągłej adoracji, czułych gestów i okazywania uczuć, gdyż takie zachowanie daje im poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.