See other templatesSee other templates

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

jjak pozbyć się cellulitu, pośladki, biodra, piękna figura kobiety,

O cellulicie ostatnimi czasy słyszy się bardzo często, jednak niewiele z nas tak naprawdę wie, skąd się on bierze. Warto zauważyć, że najczęściej jest on problemem kobiet, niezależnie od tego czy są one szczupłe, czy też mają kilka zbędnych kilogramów.

Cellulit to małe grudki tłuszczu, które najczęściej można zaobserwować w okolicy ud, bioder i pośladków. Przyczyn jego powstawania może być wiele. Może pojawiać się na skutek niezdrowej diety, braku aktywności fizycznej, jak również może być uwarunkowany genetycznie. Skórka pomarańczowa, bo tak czasami nazywany jest również cellulit, powstaje przez nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą.

Sposoby na cellulit

Odłożone grudki tłuszczu pod skórą nie tylko źle wyglądają, lecz również utrudniają krwi dotarcie do tkanki tłuszczowej, przez co utrudnione jest usuwanie toksyn. W pozbyciu się cellulitu najważniejsza jest systematyczność i samozaparcie. Nie istnieje sposób, który pozwoliłby nam na zlikwidowanie go w jednej chwili i sprawienie, że nigdy nie wróci, lecz z czasem możemy znacząco cellulit zredukować.

Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym poprawisz stan i kondycję swojej skóry:

Zdrowa dieta to podstawa.

Wzbogać ją w błonnik i pełnoziarniste produkty, a także owoce i warzywa, dzięki czemu ułatwisz organizmowi pozbywanie się toksyn, a skóra odpłaci Ci się ładniejszym wyglądem. Korzystne działanie w zakresie pozbycia się cellulitu wykazują również szparagi, ryby oraz egzotyczne owoce.

Aktywność fizyczna na cellulit.

Bardzo dobre efekty przynosi systematyczny trening aerobowy. Odpowiedni dostosowany przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej i pobudzania krążenia krwi. Podobnie jak dieta, przyczyni się do pozbywania toksyn z organizmu. Do wyboru masz szybki marsz, jazdę na rowerze, basen czy też aerobik. Najważniejsza jest systematyczność i zachowanie ciągłości, dlatego wszystko leży w Twoich rękach.

Pij dużo wody.

Wiele osób popełnia ten sam błąd i zapomina o prawidłowym nawodnieniu. Woda pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu, natomiast jej niedostatek prowadzi do magazynowania płynów i powstawanie skórki pomarańczowej.

Nadmiar hormonów.

Bardzo możliwe, że jedną z przyczyn powstania cellulitu były nadmierne ilości progesteronu, który zatrzymuje wodę w organizmie. Hormony są nie tylko składnikiem wielu leków, gdyż coraz częściej pojawiają się nawet w jedzeniu. Zły wpływ na stan skóry mają także toksyczne używki, takie jak alkohol czy papierosy. Jeśli poważnie myślisz o pozbyciu się cellulitu, to musisz zastanowić się nad wyeliminowaniem ich ze swojego życia. Jedyne na co możesz sobie pozwolić to lampka wina od czasu do czasu.

Początek strony