See other templatesSee other templates

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

kobieta, fryzura, kształt głowy

Fryzura to jeden z najważniejszych elementów naszego wyglądu. W przypadku włosów liczy się zarówno ich dobra kondycja, jak również ułożenie, które może pasować do rysów naszej twarzy i ogólnej budowy ciała, lecz niekoniecznie musi. Oczywiście najważniejsze jest, żebyśmy my czyli się w wybranej fryzurze jak najlepiej, jednak czasami może warto jest skorzystać z opinii osoby, która się na tym zna i może dokonać obiektywnej oceny, za którą być może jeszcze jej podziękujemy.

Grunt to dobry start

Nie ulega wątpliwości, że o włosy trzeba dbać. Bez względu na to, jaką fryzurę wybierzemy musimy mieć bazę, na której zostanie ona wykonana. Niejednokrotnie włosy są tak cienkie i zniszczone, że nie ma możliwości wykonania na niej fryzury o jakiej od dawna marzymy. Kolejnym krokiem do osiągnięcia perfekcyjnej fryzury jest określenie kształtu twarzy. Nie sugeruj się tym, że komuś w danej fryzurze jest bardzo ładnie i również chcesz wypróbować takiego ułożenia włosów u siebie, gdyż to co pasuje jednemu, u drugiego może nie dawać tego samego efektu.

 

Przykładowe rodzaje kształtów twarzy:

 

1. Twarz kwadratowa

Do charakterystycznych cech opisujących ten typ zaliczamy m.in. szerokie i zazwyczaj niskie czoło, szeroką żuchwę oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą. Fryzury dobierane dla osób o tym typie urody nie powinny być krótkie, zbyt wyprostowane i nie mogą optycznie poszerzać już i tak szerokiej żuchwy. Najlepiej będzie za pomocą fryzury optycznie wydłużyć twarz.

2. Twarz prostokątna

Jest proporcjonalna i symetryczna, bardzo często zaliczana jest do jednego z najładniejszych kształtów twarzy. Twarz prostokątna jest odpowiednio długa i szeroka. Dobierając fryzurę warto jest zwrócić uwagę, by była ona nie dłuższa niż do połowy szyi. Kobiety będą dobrze wyglądać w grzywkach i we włosach falowanych lub kręconych. U mężczyzn, by dodatkowo nie wydłużać twarzy, najlepiej jest po bokach zostawić nieco dłuższe włosy, a górę odrobinę unieść.

3. Twarz trójkątna

Zaliczana do kształtów idealnych ze względu na swoją proporcjonalność. Jeśli Twoje czoło i żuchwa mają praktycznie taką samą szerokość, to najlepiej jest wybrać fryzurę, która będzie jedynie podkreślała tę symetrię. W przypadku tego rodzaju twarzy spotkać możemy również wysokie czoło i lekko wysunięty do przodu podbródek. Fryzury dla tego typu twarzy nie mogą być zbyt opadające i masywne, gdyż istnieje ryzyko, że będą przytłaczać jej delikatne rysy.

Początek strony