Białko - przed czy po treningu
Białko przed czy po treningu?
15 lipca, 2020
Co jeść po treningu
Co jeść po treningu?
17 lipca, 2020

Dieta pudełkowa- dlaczego warto z niej skorzystać?

Dieta pudełkowa - dlaczego warto z niej korzystac

Szybkie tempo życia sprawia, że nie zawsze mamy czas na przygotowanie posiłku. Chętnie korzystamy więc z jedzenia na mieście, nie oszukujmy się, nie zawsze są to zdrowe wybory. Dbając o naszą sylwetkę i poświęcając się aktywności fizycznej, nie możemy zapominać o zbilansowanej diecie. Brak czasu i natłok obowiązków często sprawia, że zapominamy o tym, że posiłki powinny być pełnowartościowe. Rozwiązaniem stają się więc diety pudełkowe. Dlaczego warto z nich skorzystać?.

Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej?

Diety pudełkowe pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, jednak szybko zyskały grono zwolenników. Usługa polega głównie na przygotowaniu odpowiednio zbilansowanych posiłków i dostarczenie ich pod wskazany adres. Catering dietetyczny bywa nieoceniony, kiedy cierpimy na brak czasu. Przygotowywane posiłki są spersonalizowane i dopasowane do preferencji klienta. Warto zainteresować się tą usługa, jeśli chcemy zmienić nasze nawyki żywieniowe, a nie mamy czasu, cierpliwości i być może nawet wiedzy, by przygotować dania w domowym zaciszu, a jednocześnie zapewnić sobie stały dopływ składników odżywczych. Jeśli spędzamy długie godziny na siłowni, również warto zainteresować się dietą pudełkową. Sprawi ona, że dostarczane do nas posiłki, będą zawierać niezbędne substancje, dzięki którym uzupełnimy braki, powstałe w wyniku długotrwałego wysiłku. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się więc u każdego, nie zależnie czy dokucza nam brak czasu, czy potrzebujemy zoptymalizować swoją dietę pod kątem składników odżywczych. Często pojawia się obawa, że tego typu diety będą nas sporo kosztować, jednak weźmy pod uwagę czas i pieniądze, które wydajemy jedząc na mieście. Przecież nie zawsze zamówimy posiłek, który będzie w 100% zdrowy.

Kto może skorzystać z diety pudełkowej?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Z diety pudełkowej mogą skorzystać absolutnie wszyscy. Warto jednak wziąć pod uwagę, że pierwszeństwo mają osoby, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, które pragną odżywiać się zdrowo i smacznie. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu przygotowywać posiłków samodzielnie lub, po prostu, nie zbyt wychodzi im w kuchni. Jesteś zabiegany i zapracowany?. Dieta z dowozem może być więc idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo, świetnie sprawdzi się też w przypadku osób, walczących z nadprogramowymi kilogramami. Dlaczego?. Bo możemy spersonalizować ją tak, by uzupełniała nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a jednocześnie była możliwie niskokaloryczna.

Jakie diety pudełkowe mamy do wyboru?

Jedną z największych zalet tego typu cateringu jest to, że mamy możliwość wyboru spośród kilkunastu, gotowych diet. Oznacza to, że nie jesteśmy ograniczeni jednym, wiodącym jadłospisem. Możemy sami zadecydować, jakiego rodzaju posiłki mogą do nas trafić. Oto kilka rodzajów diet, jakie mamy do wyboru w pierwszej kolejności:

 • dieta standardowa- oznacza to, że w jej skład mogą wchodzi praktycznie wszystkie składniki.
 • dieta wegetariańska- serwowane posiłki nie będą zawierać mięsa ani ryb.
 • dieta wegetariańska z uwzględnieniem ryb
 • dieta bez laktozy lub glutenu- co oznacza ze posiłki będą pozbawione składnika uczulającego.
 • dieta dla osób aktywnych fizycznie- dostarczane posiłki będą kaloryczne, a także zbilansowane pod względem zawartych składników odżywczych.

To tylko niektóre rodzaje diet pudełkowych. Warto wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na jakie możemy dokonać personalizacji diety. Możemy wykluczyć z niej produkty, które najprościej rzecz ujmując nam nie smakują. Możliwości jest więc wiele.

Jak dobrać dietę pudełkową?

Jeżeli zdecydowaliśmy się skorzystać z diety z dowozem, stajemy przed dylematem, jaką opcję wybrać, by dopasować ją do naszych potrzeb. Możemy więc skorzystać z porady dietetycznej. Specjalista zwykle współpracuje z firmą cateringową. Obowiązkowe będzie wypełnienie formularza, musimy zawrzeć w nim następujące dane:

 • imię nazwisko i mail
 • płeć
 • wzrost i wagę
 • stopień aktywności fizycznej
 • czego chcemy w diecie uniknąć
 • jaki jest podstawowy cel naszej diety

Na podstawie tych wytycznych, zostanie dobrany odpowiedni rodzaj diety, tak by była ona smaczna i zbilansowana. Zostanie też ustalona kaloryczność posiłków, a także przedział czasowy, w którym chcemy taką dostawę otrzymywać.

Dodaj komentarz