Jak szybko schudnąć
Jak szybko schudnąć?
6 lipca, 2020
Jak skutecznie schudnac w 30 dni
Jak skutecznie schudnąć w 30 dni?
6 lipca, 2020

Jak schudnąć z ud?

Jak schudnać z ud

Dbałość o własną figurę to w obecnych czas pewnego rodzaju trend. Moda na odchudzanie, zdrowy tryb życia i budowanie swojej sylwetki pochłonęła niemalże całe społeczeństwo. Działania, które pozwalają kształtować własny wizerunek, pozytywnie wpływają  na wygląd zewnętrzny, samopoczucie oraz aspekt psychologiczno emocjonalny. Nie wiesz jak pozbyć się zbędnych kilogramów? Jak schudnąć z ud? Które czynniki skutecznie wpływają na proces budowy pięknego ciała? Przybliżymy Ci temat odchudzania oraz pokażemy na co zwrócić uwagę podczas działań odchudzających. 

Na czym polega skuteczne odchudzanie?

Proces redukcji tkanki tłuszczowej to długotrwałe, żmudne i niekiedy męczące wyzwanie. Jednakże, chcąc uzyskać piękne, widoczne i zadawalające efekty musimy być cierpliwi i z pełną motywacją dążyć do wyznaczonych celów. Sama terapia odchudzająca powinna również przynosić nam satysfakcję, a odpowiednio dobrane działania być przyjemne i adekwatne do naszych możliwości, umiejętności i predyspozycji. Na czym zatem polega skuteczne odchudzanie? Co każdy z nas powinien uwzględnić tworząc niezawodny plan treningowy?

Proces budowania wymarzonej sylwetki to nie tylko ciężkie i mordercze ćwiczenia. Podczas kształtowania figury nie możemy zapomnieć o kilku innych aspektach. Są nimi:

  • zmiana nawyków żywieniowych,
  • odpowiednia, zbilansowana dieta,
  • dbałość o prawidłowy bilans kaloryczny,
  • spożywanie odpowiedniej ilości wody,
  • ćwiczenia i aktywność fizyczna,
  • odpoczynek i regeneracja,
  • itp.

Przyjrzyjmy się więc działaniom, które umożliwią nam pozbyć się denerwujących fałdek, wysmuklić ciało oraz wyrzeźbić piękne uda i pośladki. Czym powinien charakteryzować się trening na spalanie tłuszczu?

Jak schudnąć z ud?

Ćwiczenia, które pozwolą nam wysmuklić uda można wykonywać na wiele sposobów. Dzisiejsze czasy i sytuacja na świecie poniekąd uniemożliwiają wykorzystanie wszystkich środków i narzędzi. Ostrożność, izolacja społeczna oraz obecnie panujące zasady wykluczają możliwość skorzystania z treningu przeprowadzonego na siłowni i w wielu miejscach publicznych. Nie oznacza to jednak, że mamy zrezygnować z aktywności czy poddać się lenistwu. Wręcz przeciwnie! Wykorzystajmy uroki przyrody, rozpocznijmy trening we własnym domu oraz stwórzmy efektywne ćwiczenia na odchudzanie z codziennych prac domowych.

Jakie działania pomogą nam wymodelować uda?

Oto kilka czynności, które wspomogą modelowanie sylwetki:

– chodzenie po schodach – zrezygnujmy z wygodnych i komfortowych uroków windy, na rzecz pieszych wycieczek po stopniach klatki schodowej,

– przysiady i skłony – możemy je wykonywać zarówno w momencie, gdy sprzątamy mieszkanie, jak i jako element treningu,

– unoszenie nóg w pozycji leżącej- podczas odpoczynku, oglądania telewizji czy czytania książki wykonajmy kilka serii podnoszenia nóg – działania te skutecznie wpłyną na spalanie tłuszczu oraz budowanie tkanki mięśniowej.

– masaże, hydromasaże, działania wibracyjne – to czynności, dzięki którym nasza skóra stanie się jędrna, zdrowa i naciągnięta. Dzięki tego rodzaju ćwiczeniom, możemy zapomnieć o brzyskiej i niechcianej „pomarańczowej skórce”.

– 30 minutowy – 1 godzinny trening – wzmożona aktywność fizyczna dopasowana do własnych upodobań, pozytywnie wpłynie na wszystkie partie ciała, a także stan zdrowa każdego z nas.

– taniec – nowoczesne formy taneczne, skutecznie wymodelują sylwetkę, przy tym są przyjemne i podnoszą poziom endorfin w organizmie,

– fitness przed telewizorem,

– jazda na rowerze, itp.

Dieta w procesie odchudzania

Bardzo ważnym czynnikiem budowania własnej figury jest sposób odżywiania. Większość z nas dietę kojarzy z wyrzeczeniami i restrykcyjnymi zasadami. Wiele osób jest przekonanych, iż stosowanie kuracji odchudzającej wiąże się z niedojadaniem i uczuciem głodu. Nie słuchajmy tych bzdur. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany sposób żywienia może smakować, a najważniejszymi jego punktami są kalorie i prawidłowo dobrane wartości odżywcze, znajdujące się w naszych ulubionych potrawach.

Prawdą jest, iż na szybkość i efektywność odchudzania szczególny wpływ ma deficyt kaloryczny, który pozwoli spalić zbędne kilogramy. Utrata 7000 tys. kalorii powoduje spadek masy ciała o 1 kg. Zatem dzienny ubytek 1000 kcal zapewni odchudzanie na poziomie 1 kg tygodniowo.

Podczas tworzenia diety oprócz kaloryczności, warto pomyśleć o składnikach mineralnych, piciu sporej ilości wody, jak również rezygnację z niektórych nawyków i używek.

Dodaj komentarz