Co daje kreatyna
Kreatyna- jakie korzyści przynosi jej suplementacja?
6 lipca, 2020
Jak spalić tkankę tłuszczową
Jak spalić tkankę tłuszczową?
7 lipca, 2020

Jak spalić tłuszcz z brzucha

Jak spalic tłuszcz z brzucha

Planujesz w jak najszybszym tempie spalić tłuszcz z brzucha, jednak nie do końca wiesz jak się za to zabrać? W sieci można znaleźć wiele informacji na ten temat. Niestety większość z porad dostępnych w internecie jest sprzeczna bądź też całkowicie zbędna. W rzeczywistości w celu zrzucenia zbędnych kilogramów wystarczy trzymać się jedynie kilku prostych wskazówek. Na co więc zwrócić uwagę podczas redukcji tkanki tłuszczowej?

Przejmij kontrolę nad swoim zapotrzebowaniem kalorycznym

Organizm, tak samo jak i inne rzeczy w przyrodzie, działa wedle określonych reguł. W skrócie można powiedzieć, że nasze ciało może znajdować się w trzech fazach. Faza pierwsza to stan, w którym nasz organizm jest w deficycie kalorycznym, a my w efekcie tego tracimy na wadze. Faza druga to stan, w którym nasze ciało ani nie przybiera na wadze, ani nie traci. Jest to tzw. utrzymanie wagi. Natomiast faza trzecia jest stanem, w którym nasze ciało znajduje się na dodatnim bilansie kalorycznym i w efekcie tego my przybieramy na wadze.

W celu zrzucenia przysłowiowej oponki z brzucha musimy doprowadzić do sytuacji, w której nasz organizm znajdzie się w deficycie kalorycznym. Taki stan można osiągnąć na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim można go wywołać poprzez dietę. Odpowiednio zbilansowana dieta z pewnością pomoże nam uzyskać wymarzony efekt. Znaczącą rolę odgrywa także i trening. Za pomocą różnego rodzaju ćwiczeń możemy spalać dodatkowe kalorie, przez co będzie nam łatwiej wejść w stan deficytu kalorycznego.

Aby kontrolować nasze zapotrzebowanie kaloryczne w miarę optymalnie, powinniśmy na start nakreślić sobie plan działania. W tym celu najlepiej jest wyliczyć sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne przy pomocy kalkulatorów dostępnych w internecie. Po określeniu swojego planu treningowego oraz wykonaniu odpowiednich obliczeń związanych z zapotrzebowaniem kalorycznym, powinniśmy przez dwa lub trzy tygodnie obserwować swoją wagę. Taka obserwacja pozwoli nam stwierdzić, czy udało nam się wejść w deficyt kaloryczny czy też nie. Jeśli waga od razu lub po pewnym czasie stanie w miejscu, to w takim przypadku powinniśmy dodać aktywności fizycznej bądź też uciąć około 100-200 kcal. Takie działanie pozwoli nam przejąć kontrolę nad swoim zapotrzebowaniem kalorycznym, dzięki czemu w prosty sposób będziemy mogli kontrolować swoją sylwetkę. Oczywiście cały proces został tutaj opisany jedynie w skrócie, ponieważ w rzeczywistości istnieje sporo innych zmiennych, które mogą mieć decydujący wpływ na ostateczne wahania na wadze.

Spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha – czy to mit?

Osoby, które postanawiają się odchudzić najczęściej są niezadowolone właśnie z wyglądu swojego brzucha. W celu poprawy jego wyglądu takie osoby często postanawiają wykonywać różne ćwiczenia na brzuch, jak np. brzuszki. Czy takie działania przyniosą oczekiwany efekt? W tym przypadku należy stanowczo stwierdzić, że niestety nie.

Otóż miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej, jak np. z brzucha jest praktycznie nieosiągalne w sposób naturalny przez osoby nie zajmujące się zawodowo kulturystyką. Wynika to z faktu, że tkanka tłuszczowa w ludzkim ciele rozmieszczona jest w miarę równomiernie. Z tego powodu, w celu zrzucenia tzw. oponki z brzucha musimy zredukować tłuszcz z całego ciała. Warto tutaj także podkreślić, że w zależności od genetyki danej osoby, tłuszcz w niektórych miejscach może odkładać się w większych ilościach, aniżeli w innych. Jedne osoby mają większe predyspozycje do odkładania się tłuszczu np. na brzuchu, a innym osobom tłuszcz będzie odkładał się w większym stopniu np. na pośladkach lub nogach.

Co w głównej mierze wpływa na utratę tkanki tłuszczowej?

  • ujemny bilans kaloryczny,
  • odpowiedni trening,
  • zbilansowana dieta,
  • aktywny tryb życia.

Podsumowując więc, szybkie spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha jest oczywiście możliwe, jednak w tym celu musimy położyć szczególny nacisk na dietę oraz trening. Kalorie, które będziemy spożywać każdego dnia będą miały determinujący wpływ na to, czy nasze ciało będzie tracić na wadze czy też przybierać. Pamiętamy więc o tym, aby zadbać o ujemny bilans kaloryczny przez okres od kilku do kilkunastu tygodni, a dzięki temu bez problemu zrzucimy zbędne kilogramy.

Dodaj komentarz