Trening na spalanie tłuszczu
Trening na spalanie tłuszczu
6 lipca, 2020
Jak schudnać z ud
Jak schudnąć z ud?
6 lipca, 2020

Jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć

Idealna sylwetka to jedno z marzeń praktycznie każdego człowieka. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby posiadać ciała takiego jak z pierwszych okładek gazet. W zależności od trybu życia i nawyków żywieniowych, pod skórą może zebrać się nadprogramowa ilość tkanki tłuszczowej, która po pewnym czasie staje się dość uciążliwa i nieestetyczna. Na szczęście istnieje kilka sposobów na jej zrzucenie.

Zmiana nawyków żywieniowych

Dieta to podstawowa kwestia przy zrzucaniu nadprogramowych kilogramów. Oczywiście mówiąc dieta, wiele osób myśli o porzuceniu pizzy, burgerów, słodyczy oraz słodzonych napojów i oczywiście to jest prawda. Jednak jest znacznie więcej produktów, które nie są sprzymierzeńcami zrzucania kilogramów. Czego zatem należy unikać?

 • fast-foody
 • słodycze
 • napoje słodzone i gazowane
 • alkohol
 • pieczywo
 • makarony
 • ryż

Wprowadzenie do swojego jadłospisu kurczaka z ryżem i warzywami powinno przynieść dobre rezultaty i pomóc w odchudzaniu. Tak myśli wiele osób, co niestety nie jest do końca dobrym podejściem. Produkty bogate w cukry oraz węglowodany znacząco spowalniają spalanie tkanki tłuszczowejDlaczego tak się dzieje? Otóż organizm w pierwszej kolejności czerpie energię właśnie z węglowodanów. Oznacza to, że dopiero po wyczerpaniu rezerw glikogenu dostarczanego wraz pokarmem bogatym w węglowodany organizm sięga po energię odłożoną w tkance tłuszczowej. Wniosek jest prosty – mniejsza ilość węglowodanów w diecie to szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Aby dieta była naprawdę skuteczna warto oprzeć ją na tłuszczach oraz białkach. Produkty jak najbardziej wskazane przy odchudzaniu to:

 • warzywa
 • owoce
 • ryby oraz owoce morza
 • jajka
 • orzechy, nasiona słonecznika, migdały

Zrzucanie kilogramów będzie znacznie skuteczniejsze podczas gdy organizm będzie przyjmował odpowiednią ilość wody. 2-3 litry niegazowanej wody mineralnej to absolutne minimum. W przeciwnym razie organizm zacznie odkładać wodę, przez co waga oraz centymetr pokaże więcej niż powinien.

Aktywność fizyczna

Drugą najczęstszą odpowiedzią na pytanie o to jak schudnąć jest oczywiście aktywność fizyczna. Znane porzekadło mówi, że ruch to zdrowie i jak najbardziej jest to prawdziwe stwierdzenie. Możliwości do częstszego ruszania się jest naprawdę wiele. Zaczynając od tego, że do miejsca swojej pracy zamiast samochodem można dojeżdżać rowerem bądź dochodzić pieszo. Kolejna kwestia to zakupy. Do pobliskiego marketu zamiast podjeżdżać autem również można dojść pieszo a powrót z wypełnionymi siatkami to dodatkowy trening dla mięśni. W wolnym czasie zamiast kanapy i telewizji warto wybrać rower, bieganie czy nawet powolne spacery. Jak widać trening można przeprowadzić na wiele sposobów.

Inną możliwość jest wybranie się do pobliskiej siłowni. W tym przypadku najbardziej polecany jest trening siłowy oraz interwałowy. Dlaczego tak? Otóż trening siłowy angażuje dużą ilość mięśni a jak dobrze wiadomo każdy dodatkowo pracujący mięsień to kolejne spalane kalorie. W dodatku podczas treningów siłowych w łatwy sposób można zwiększać obciążenie przez co treningi będą jeszcze bardziej skuteczne. Treningi interwałowe są polecane ze względu na spalanie tkanki tłuszczowej przez nawet 48 godzin od skończenia treningu.

Konsekwencja i cierpliwość

Zdrowe odchudzanie to od 0,5 do 1 kilograma wagi w tydzień. Oznacza to, że nie ma możliwości schudnięcia np. 10 kilogramów w miesiąc. To znaczy nie ma możliwości zrobienia tego w zdrowy i naturalny sposób. Pierwsze większe efekty odchudzania będą widoczne już po pierwszych tygodniach jednak do uzyskania idealnej sylwetki należy poczekać najczęściej kilka miesięcy. Wszystko zależy tak naprawdę od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Osoby posiadające wspomniane wyżej 10 kilogramów nadprogramowej tkanki tłuszczowej będą musiały poświęcić na jej zrzucenie około 3 miesięcy, osoby mające 25 kilogramów do zrzucenie przy systematycznych ćwiczeniach i trzymaniu diety swój cel osiągną po około 6 miesiącach natomiast ci, którzy potrzebują zrzucić 40 kilogramów będą to robić przez około 1 rok.

Dodaj komentarz