Wysoki poziom cholesterolu – jak z nim walczyć?
9 października, 2020
Zbyt wysoki poziom testosteronu u kobiet
Podwyższony testosteron u kobiet – jak z nim walczyć?
12 października, 2020

Prawidłowe odżywanie kluczem do sukcesu

Zdrowe odzywianie kluczem do sukcesu

Przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania się, stosowanie specjalnie skomponowanych diet oraz wzbogacanie pożywienia różnego rodzaju suplementami w dzisiejszych czasach nie jest domeną wyłącznie ciężko pracujących sportowców ale każdego człowieka, któremu zależy na prawidłowym i harmonijnym rozwoju swojego organizmu. Wierzymy, że dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom zapewnimy sobie atrakcyjny wygląd sylwetki oraz poprawimy długość i jakość naszego życia.

Powszechnie wiadomo, że odżywianie człowieka ma duży wpływ na jego zdrowie oraz funkcjonowanie organizmu i powinno być dostosowane do trybu życia osobniczego. Ludzie wykonujący ciężką pracę fizyczną z pewnością potrzebują więcej energii i składników pokarmowych niż osoby o siedzącym trybie życia.

Sportowcy bardzo często zdobywają się na wielki wysiłek, wielokrotnie większy niż robotnicy podczas najcięższej pracy fizycznej, poza tym sportowcy rywalizują miedzy sobą i nierzadko rezultaty jakie uzyskują różnią się jedynie setnymi częściami sekundy, czy dziesiątymi częściami centymetra. Zatem nie wolno im zlekceważyć żadnego elementu życia sportowego, ponieważ może on zadecydować o zwycięstwie.

Dieta i suplementacja mogą wspomóc proces tworzenia energii w czasie trwania wysiłku, zwiększyć szybkość odbudowy substratów energetycznych po jego zakończeniu a także dostarczyć materiałów budulcowych potrzebnych do odbudowy uszkodzonych mięśni.

Międzynarodowa Konferencja Żywienia sportowców w Lozannie w 1991 roku sformułowała następujący wniosek:

Sposób odżywiania się istotnie wpływa na zdolność do wysiłku. Odpowiednia dieta w znaczeniu zarówno ilości jak i jakości przed, podczas i po treningu oraz podczas zawodów przyczynia się do osiągnięcia optymalnych wyników sportowych”.

Komentarze są wyłączone.