Jak przyspieszyc metabolizm
Jak przyspieszyć metabolizm. 10 sprawdzonych sposobów
3 marca, 2021
Rodzaje zaburzen odzywiania
Rodzaje zaburzeń odżywiania – definicja, diagnoza, leczenie
15 marca, 2021

Ćwiczenia na jędrny biust

Cwiczenia na jedrny biust

Wygląd biustu to rzecz, która zaprząta myśli wielu kobiet. W Polsce nie ma raczej kultury opalania się toples. Wstydzimy się też nagości podczas wizyt na basenach, czy w saunach. Wzorce dotyczące wyglądu piersi czerpiemy więc z rozkładówek, wybiegów, Instagrama, filmów dla dorosłych albo rozbieranych scen w produkcjach fabularnych. Zapominamy przy tym, że obserwujemy ludzi, którzy muszą utrzymywać swoje ciało w rygorystycznej formie – w końcu dzięki niemu (w ten czy inny sposób) zarabiają.

Panie bardzo często wstydzą się biustów bez defektów, które bez ingerencji chirurgów, czy intensywnych ćwiczeń nie wyglądają tak, jak u gwiazd. W dzisiejszym artykule wskażemy więc kilka ćwiczeń, które mogą okazać się pomocne w formowaniu sylwetki, niemniej zachęcamy również do spojrzenia na swoje ciało nieco przychylniejszym okiem.

Dlaczego biust opada?

Ludzkie ciało i jego komórki z czasem się „zużywają”, a ich struktura przechodzi przemianę. Piersi na przykład są za młodu zbudowane przede wszystkim z tkanki gruczołowej, a w drugiej kolejności z tkanki tłuszczowej. Dzięki temu biust wydaje się bardziej kształtny i zachowuje jędrność. Z czasem w strukturze piersi zaczyna przybywać tkanki tłuszczowej, w efekcie czego stają się one mniej sprężyste. Sama skóra na całym ciele też traci elastyczność i biust zaczyna wiotczeć. Oczywiście proces ten może przebiegać szybciej lub wolniej w zależności od naszego zaangażowania w prowadzenie zdrowego trybu życia i dbania o skórę. Zmiana wyglądu ludzkiego ciała to rzecz naturalna, ale nie oznacza to, że w pewnym stopniu nie możemy jej przeciwdziałać (zwłaszcza jeżeli wpływa na naszą pewność siebie). Jednym z rozwiązań są regularne ćwiczenia. O dziwo, ćwiczyć należy nie tylko sam biust.

Ćwiczenia na jędrny biust

Aby poprawić wygląd piersi poprzez trening, nie wystarczy jedynie stosować ćwiczeń na sam biust (czyli więzadła Coopera). Za zachowanie jędrności piersi oraz ich właściwą ekspozycję odpowiada szereg mięśni ciała związanych z klatką piersiową, ramionami, grzbietem i plecami. Właśnie dlatego prezentujemy Wam zestaw ćwiczeń na różne partie.

Ćwiczenia na biust to tak naprawdę ćwiczenia na więzadła Coopera

Podstawowym ćwiczeniem, które ma na celu ujędrnić biust, jest zaktywizowanie więzadeł Coopera. Do tego celu świetnie nadają się motylki. Jak je wykonać? Połóż się na plecach (najlepiej na macie), ugnij nogi w kolanach i rozstaw je szeroko. Do ręki weź hantelki (jeżeli ćwiczysz w domu i nie masz specjalistycznego sprzętu, wystarczą butelki z wodą). Trzymając w rękach obciążenie, rozłóż ramiona szeroko na boki (kontroluj, żeby znajdowały się na wysokości klatki piersiowej), a następnie skrzyżuj ręce nad biustem i napnij mięśnie klatki piersiowej. Wytrzymaj tak 5 sekund. Ponownie odłóż ręce na boki i pozwól odpocząć mięśniom. Trening powinien składać się z 3 serii ćwiczeń po 10 powtórzeń.

Zbawienne dla biustu ćwiczenia klatki piersiowej

Rozpiętki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń pomocniczych, jeżeli chodzi o budowanie mięśni klatki piersiowej oraz obręczy barkowej. Istnieje kilka jego wersji, ale w warunkach domowych najłatwiej będzie Ci wykonać rozpiętki stojące. Jak je wykonać? Stań w lekkim rozkroku. Weź do ręki hantelki (lub butelki z wodą) i złap je tak, by kciuki były skierowane ku górze. Napnij mięśnie brzucha i odwiedź ręce w boki na wysokości klatki piersiowej, nieco poniżej obojczyka, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Łokcie trzymaj lekko ugięte. Trening powinien składać się z 3 serii ćwiczeń po 15 powtórzeń.

Ćwiczenia wzmacniające ramiona a jędrny biust

Na wysokim poziomie piersi utrzymują również mięśnie ramion. Najbardziej powszechnym ćwiczeniem na ramiona, które zna chyba każdy niezależnie od poziomu codziennej aktywności, są pompki. Oczywiście poza ramionami wzmocnią one Twoją klatkę piersiową. Początkowo, jeżeli masz problem z wykonaniem klasycznej pompki, możesz wykonywać je w wersji uproszczonej, czyli tzw. pompkę damską.

Jak poprawnie wykonywać pompki? Połóż się na brzuchu i ugnij nogi w kolanach. Następnie podnieś ciało, wspierając się na rękach (drugim punktem podparcia powinny być wspomniane kolana) i opuść ciało na ugiętych łokciach. Skuteczność tego ćwiczenia zależy od właściwej pozycji wyjściowej. Dłonie powinny znajdować się nieco szerzej niż barki, mięśnie brzucha trzymaj napięte, a miednicę podwiń. Trening powinien składać się z 3 serii ćwiczeń po 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na mięśnie grzbietu, które pozwolą wyeksponować biust

Jak wzmocnienie mięśni grzbietu może przyczynić się do poprawy stanu biustu? Utrzymują one ciało w pionie i chronią je przed przesuwaniem się środka ciężkości do przodu. Dzięki nim bez wysiłku utrzymujemy wyprostowaną pozycję, jakże ważną w dumnym eksponowaniu piersi. Jak ćwiczyć mięśnie grzbietu? Jedną z opcji jest tzw. superman (albo superwoman).

Połóż się na macie na brzuchu. Ręce wyciągnij przed siebie. Z pozycji wyjściowej przejdź do ćwiczenia, napinając mięśnie rąk (wyprostuj łokcie) i nóg. Staraj się je jak najbardziej wyciągnąć, napinając przy tym mięśnie pleców oraz brzucha i podnosząc nogi, ręce oraz klatkę piersiową w jej górnej części. Wytrzymaj przez 3 sekundy i opuść ciało. Na wartościowy trening powinny składać się z 3 serie ćwiczeń po 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na plecy dla jędrnego biustu

Kolejne ćwiczenie ujędrni piersi poprzez wzmocnienie mięśni pleców. Pamiętaj, że nasze ciało to cały system zależności. Niewłaściwa pozycja, np. garbienie się, również może prowadzić do szybszej utraty jędrności biustu.

Jak wzmocnić plecy? Oto jedno z łatwiejszych ćwiczeń. Stań w pozycji wyprostowanej, trzymając w rękach hantle lub butelki z wodą. Napnij mięśnie brzucha, zepnij pośladki i rozciągnij ręce na bok. Pamiętaj, by utrzymywać wyprostowane łokcie i kontrolować pracę łopatek. Po odwiedzeniu rąk na bok przenieś je przed siebie. Wykonaj 3 serie tego ćwiczenia po 10 powtórzeń.

Ile trzeba ćwiczyć, żeby mieć jędrny biust?

Ćwiczenie mięśni odpowiadających za uniesienie i ujędrnienie biustu nie różni się od dbania o inne partie ciała. Oznacza to, że kluczem do osiągnięcia odpowiednich efektów jest regularność. Nie spodziewaj się błyskawicznych efektów – wszystko przyjdzie z czasem. Zmiany będą ujawniać się stopniowo. Początkowo zaobserwujesz, że coraz łatwiej jest Ci wykonywać ćwiczenia. Później zauważysz, że zwiększyły się Twoje fizyczne możliwości w codziennym funkcjonowaniu. Dopiero później skóra stanie się bardziej napięta i jędrna. Uniesienie biustu zaobserwujesz na przestrzeni kilku miesięcy. Warto zrobić zdjęcia przed i po, by realnie śledzić postępy – patrząc na swoje ciało każdego dnia, przyzwyczajamy się do jego widoku i z opóźnieniem widzimy zachodzące w nim zmiany.

By zagwarantować sobie maksymalną efektywność ćwiczeń, wykonuj je dokładnie. Twoje ruchy powinny być niespieszne. Dbaj też o oddech (spokojny wdech nosem i wydech ustami). Jeżeli czujesz, że jakieś ćwiczenie Ci nie służy, skontaktuj się ze specjalistą – być może źle je wykonujesz lub cierpisz na schorzenie, przy którym dane ćwiczenie nie jest zalecane.

Ćwiczenia na jędrny biust w domu

Ćwiczenia na biust można wykonywać w domu bez żadnego problemu. Do naszego artykułu wybraliśmy proste rodzaje aktywności, ale poszczególne partie ciała można również ćwiczyć na wiele innych sposobów. Nie zniechęcaj się, jeżeli w opisie działania widzisz matę do ćwiczeń, czy hantle. Spokojnie możesz wymienić je na to, co masz pod ręką – koc, butelki z wodą albo książki. Ćwiczenia w domu to dobry wstęp do rozpoczęcia przygody z aktywnością fizyczną, które nic nie kosztują. Wierzymy, że z czasem przekonasz się do nich na tyle, by kontynuować je np. na siłowni.

Ćwiczenia na jędrny biust to jedno, codzienne zachowania – drugie

Nie tylko ćwiczenia mają działanie ujędrniające. By ochronić biust przed opadaniem, warto zweryfikować swoje codzienne przyzwyczajenia. Być może robisz coś, co przyspiesza utratę jędrności przez Twoje piersi? Pamiętaj, stan naszego ciała zależy od wielu czynników – ćwiczeń, diety, specyficznych schorzeń, czy stosowanych kosmetyków.

Postawa ciała

Przygarbiona pozycja nie tylko negatywnie wpływa na jędrność biustu, ale też ogólną prezencję. Nawet jeżeli Twoje piersi wciąż mogą pochwalić się sprężystością godną osiemnastolatki, nie eksponujesz tego bez wyprostowania pleców. Jeżeli się garbisz, zdecydowanie musisz to zmienić. Trzymaj mocną posturę i unoś głowę do góry – podziękuje Ci za to nie tylko biust, ale też kręgosłup.

Odpowiedni biustonosz

Bóle piersi, kręgosłupa, dolegliwości ramion, barków, karku, a nawet powracające migreny… to wszystko może być efektem niedopasowanego biustonosza. Według badań nawet 70% Polek może nosić źle dobraną bieliznę. By mieć pewność, że nie należysz do tego grona, udaj się do specjalistki – brafitterki.

Zabiegi pielęgnacyjne

Regularne peelingowanie i nawilżanie skóry to klucz do długiego zachowania przez nią jędrności i gładkości. Nie musisz w tym celu sięgać po specyfiki za setki złotych. Na skórę fantastycznie działa np. domowy peeling kawowy, który wykonasz samodzielnie i to sięgając wyłącznie po składniki dostępne w domu. Wystarczą fusy z porannej kawy i odrobina oliwy z oliwek.

Umiar w opalaniu się

Słońce pomaga naszej skórze tylko w odpowiednich dawkach. Zbyt częste i intensywne opalanie się przyspiesza starzenie się skóry oraz odpowiada za jej wiotczenie. W okresie letnim, zwłaszcza na plaży, ale nie tylko, nakładaj na ciało krem z filtrem. Podziękujesz sobie za to w przyszłości.

Stała waga

Wyraźna zmiana wagi rok w rok to fatalna sprawa dla kondycji skóry. Pamiętaj, że dieta to nie metoda na tymczasowe zrzucenie kilogramów. Jeżeli naprawdę chcesz schudnąć, na stałe zmień swoje przyzwyczajenia – dbaj o codzienny ruch, gotuj lżejsze potrawy. Być może przemiana nie będzie w takim przypadku ekspresowa, ale przy odrobinie wysiłku zostanie z Tobą na zawsze. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na Twoje zdrowie, ale też jędrność skóry i biustu.

Zalety ćwiczeń na biust

Regularny ruch działa pozytywnie nie tylko na ćwiczone partie ciała (w tym przypadku biust), ale na ogólnie pojęte zdrowie człowieka. Wykonując z odpowiednią częstotliwością zalecone serie ćwiczeń, możesz spodziewać się nie tylko efektów w postaci jędrnych piersi, ale też poprawy postury, zmniejszenia lub zlikwidowania bólu pleców, ramion i karku; wzrostu energii i pewności siebie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł przekonał Cię do wprowadzenia zmian w swoim życiu. To jak? Rozkładaj matę lub koc, chwytaj hantle albo inne obciążenia i do dzieła!

Komentarze są wyłączone.